Datum objave: 03.12.2003

Uoči 110. obljetnice rođenja poznatog skladatelja napose liturgijskih skladbi, fra Anzelma Canjuge, održan je susret župnih zborova u njegovoj rodnoj župi Vidovec kod Varaždina. Župnim zborovima iz Svetog Martina na Muri, Kneginca, Varaždinskih Toplica, Nedeljanca i Vidovca, pridružio se i katedralni zbor "CHORUS LITURGICUS" iz Varaždina. Svaki je zbor u svom nastupu nakon slavlja sv. mise koju je predvodio fra Bono Šagi, kapucin iz Varaždina, uz ostalo, izveo i neku od Canjuginih liturgijskih popijevki. Koliko smo puta radosno pjevali " Uzmite i jedite," ili "Ljiljane bijeli" i još mnoge druge liturgijske pjesme, a da se nismo ni sjetili skromnog kapucina iz Budislavca, koji ih je skladao. Ovim ga se susretom na skroman način sjetila i njegova župa iz koje je potekao, a on nas neka i dalje svojim popijevkama dobrom Bogu u nebu, pomaže na putu spasenja.