Datum objave: 03.05.2003

Župa Vidovec ima izuzetno bogatu i veliku tradiciju u igranju rukometa koju prije svega treba zahvaliti stvaraocu rukometa u Vidovcu gsp. Vladimiru Gržinu, koji je 1958 godine uz još neke rukometne entuzijaste osnovao DTO Partizan. U sklopu kluba djelovalo je i Školsko sportsko društvo koje je postizalo značajne rezultate od kojih valja spomenuti: 25 puta prvaci u takmičenju osnovnih škola sa područja općine Varaždin, 12 puta regionalni prvaci, prvaci na republičkom takmičenju u Umagu 1978.g. , treće mjesto na republičkom takmičenju u Zagrebu 1980 godine te prvaci subregija u Bjelovaru 1990 godine. Rukometni klub Partizan od 1977 do 1988.godine takmiči se u Hrvatskoj ligi koja se danas može uspoređivati sa jačinom Prve B lige. To su bile najsjajnije rukometne godine Vidovečkog kraja. Samoinicijativom i vlastitim radom na zemljištu osnovne škole izgrađeno je rukometno izgralište koje je i 1977 godine osvjetljeno umjetnom rasvjetom (reflektorima). Klub je imao i međunarodnog iskustva te je sudjelovao na nekoliko međunarodnih turnira od kojih je i jednog osvojio u Grazu kao gost Austrtijske ekipe PSF iz Graza. Međunarodne utakmice odigrane su protiv klubova iz Austrije, Mađarske i Čehoslovačke. Kao predstavnik grada Varaždina u Kumanovu 1981 godine osvaja jak turnir. Danas se klub, zahvaljujući nekolicini zaljubljenika u taj sport (Novak D., Kliček I. i Košić V.) takmiči u Međužupanijskoj ligi Varaždin-Čakovec. Klub broji 45 igrača i članova uprave. Ciljevi kluba jesu ulazak u viši rang takmičenja (Druga liga), te otvaranje škole rukometa koja bi predstavljala bazu za daljnju opstojnost kluba.